J.P. Morgan ogłosił swoją decyzję w sprawie inwestycji w Polsce

J.P. Morgan ogłosił swoją decyzję w sprawie inwestycji w Polsce

Największa instytucja finansowa na świecie – JP Morgan – otwiera w Warszawie swoje Centrum Korporacyjne. Ogłosili to dziś oficjalnie na konferencji w Ministerstwie Rozwoju wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki oraz Steve Cohen, Dyrektor Zarządzający, Szef Centrum Korporacyjnego J.P. Morgan w Warszawie.Jak podano w komunikacie resortu rozwoju "Celem realizowanej inwestycji jest utworzenie centrum korporacyjnego, którego działalność będzie odpowiadać na wewnętrzne zapotrzebowanie organizacji w zakresie serwisów korporacyjnych. Dla celów realizacji inwestycji w Warszawie został zarejestrowany oddzielny podmiot J.P. Morgan Poland Services."

W ramach inwestycji utworzonych zostanie w ciągu trzech lat powyżej 3 tysiące wysoko wyspecjalizowanych miejsc pracy, a usługi będą świadczone na wewnętrzne potrzeby jednostek organizacji na całym świecie.

"Inwestycja J.P. Morgan to jeden z najważniejszych projektów w branży finansowej i potwierdzenie, że Polska odnosi znaczące sukcesy w zdobywaniu inwestycji o globalnym znaczeniu i przyciąganiu wartościowych miejsc pracy. Cieszę się, że to w Polsce powstaje centrum, działające na styku sektora finansowego i nowych technologii, które przyczyni się do zatrzymania w naszym kraju wysoko wyspecjalizowanych pracowników. To efekt ciężkiej pracy wielu osób, również naszych intensywnych spotkań z inwestorami w Londynie czy w Nowym Jorku" – powiedział wicepremier, minister rozwoju i finansów, Mateusz Morawiecki.

Z kolei Tomasz Pisula, prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, która uczestniczyła w obsłudze inwestora, skomentował inwestycję: "Wejście J.P. Morgan do Polski, gdzie działają już takie firmy, jak RBS, Citi, Goldman Sachs czy MoneyGram, jest sygnałem dla rynku finansowego, że Polska buduje pozycję europejskiego hubu usług korporacyjnych".

Projekt ten wpisuje się w Strategię na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

Źródło: MR


E-Doradca Analiza Finansowa