Statoil znika z rynku. Na fakturach już obowiązuje nowa nazwa Circle K

Statoil znika z rynku. Na fakturach już obowiązuje nowa nazwa Circle K

Dotychczasowa nazwa spółki Statoil Fuel & Retail Polska Sp. z o.o. ulegnie zmianie na: Circle K Polska Sp. z o.o.

Formalna zmiana nazwy spółki jest początkiem procesu rebrandingu marki stacji Statoil w Europie na Circle K. Proces ten rozpoczyna się w maju br. w krajach skandynawskich, a w połowie 2017 roku w Polsce. Do tego czasu sieć stacji na polskim rynku będzie nadal funkcjonować pod logo Statoil.

Zmiana nazwy firmy nie będzie miała wpływu na obowiązujące umowy z klientami, partnerami czy dostawcami firmy, ani na funkcjonowanie programu lojalnościowego „Statoil EXTRA”. Od 1 kwietnia 2016 roku nowa nazwa jest już widoczna na fakturach, paragonach i oficjalnych pismach spółki.

Statoil Fuel & Retail Polska, obecna w Polsce od 1992 roku, prowadzi sieć liczącą 357 stacji paliw i jest częścią Alimentation Couche-Tard (ACT), jednej z największych na świecie spółek akcyjnych handlu detalicznego z obszaru convenience, która prowadzi działalność w Ameryce Północnej, Europie, Azji i na Bliskim Wschodzie. Ta kanadyjska spółka posiada na świecie około 15,000 sklepów typu convenience i stacji paliw oraz zatrudnia ponad 100.000 pracowników. Akcje Alimentation Couche –Tard notowane są na giełdzie w Toronto (TSE).

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, zmiana nazwy spółki w Polsce stanie się skuteczna z chwilą zarejestrowania nowej nazwy w rejestrze przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie XIII Wydział Gospodarczy KRS.

Zródło: Komunikat prasowy Statoil

Zdjęcie: Materiały prasowe Statoil

E-Doradca Analiza Finansowa