Raport: Inwestycje amerykańskie w Polsce

Raport: Inwestycje amerykańskie w Polsce

Polska jest największym krajem w Europie Środkowo-Wschodniej pod względem amerykańskich inwestycji. Wymiana handlowa między Polską a Stanami Zjednoczonymi w 2016 roku przekroczyła 43 mld zł.

 

 

 

 

Firmy ze Stanów Zjednoczonych należą do czołówki zagranicznych inwestorów w Polsce. Szacuje się, że tworzą 220 tys. miejsc pracy, w których przeciętne wynagrodzenie jest wyższe niż średnia dla całej gospodarki. Wartość amerykańskich inwestycji w Polsce wg AmCham szacowana jest na 130 mld zł. To niektóre dane z raportu „Inwestycje amerykańskie w Polsce. Partnerstwo dla sukcesu na kolejne 100 lat!”.

Raport jest najnowszą publikacją przygotowaną przez KPMG w Polsce we współpracy z Amerykańską Izbą Handlową w Polsce (AmCham). Jej celem było przedstawienie aktualnej sytuacji przedsiębiorstw ze Stanów Zjednoczonych działających nad Wisłą oraz ich wpływu na gospodarkę.

Raport zawiera dane dotyczące m.in. wartości inwestycji, wymiany handlowej między Polską a USA oraz poziomu zatrudnienia i wynagrodzeń. Kluczową częścią publikacji są wyniki badania amerykańskich przedsiębiorstw, przedstawiające powody, dla których zdecydowali się oni ulokować swoje firmy w Polsce, wyzwania, z jakimi muszą się mierzyć, oraz ich plany na przyszłość.

Więcej na ten temat oraz szczegółowe dane na stronie:

https://home.kpmg.com/pl/pl/home/insights/2018/04/infografika-inwestycje-amerykanskie-w-polsce-partnerstwo-dla-sukcesu-na-kolejne-100-lat.html

 

Źródło: KPMG

E-Doradca Analiza Finansowa